Ośrodek Wypoczynkowy "Na Wzgórzu" jest położony na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego nad jeziorem Strażym (pl.wikipedia.org/wiki/Strażym), które stanowi główny element szlaku wodnego łączącego całe Pojezierze Brodnickie. Są to tereny bardzo atrakcyjne dla wędkarzy, grzybiarzy oraz amatorów wycieczek pieszych, rowerowych i spływów kajakowych ze względu na dostępność licznych tras prowadzących poprzez dynamicznie ukształtowany dziki teren i rezerwaty przyrody. Miejsce to jest również idealne dla osób ceniących sobie ciszę, spokój i bliski kontakt z naturą.

Cztery kilometry od nas znajduje się zrekonstruowany Średniowieczny Gród Rycerski Foluszek (https://www.grodfoluszek.com/)

Dwanaście kilometrów to odległość do miasta Brodnica (pl.wikipedia.org/wiki/Brodnica), które jest organizatorem różnych imprez jak koncerty, festiwale. Znajdują się tu również zabytki: Pałac Anny Wazówny, ruiny Zamku Krzyżackiego z wieżą, spichlerz, muzeum, gotycki kościół św. Katarzyny i inne.

Około dwudziesku kilometrów od ośrodka znajdują się ruiny średniowiecznego zamku krzyżackiego w Kurzętniku (pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_Kurzętniku), skąd rozpościera się widok na równiny, na których w 1410 roku zbierały się wojska krzyżackie przed bitwą pod Grunwaldem.

Kawałek dalej w naszym regionie, około 90 km od ośrodka znajduje się jeden z trzech w Polsce Jura Parków (www.juraparksolec.pl/index.php). Jest to miejsce artakcyjne zarówno dla dzieci i dorosłych. Do głównych atrakcji parku należą: ścieżka edukacyjna, która pozwala na wędrówkę pośród zrekonstruowanych modeli dinozaurów oraz gadów ssakokształtnych, muzeum ziemi, restauracja jaskiniowa, kino 5D, park rozrywki i plac zabaw.

Sześćdziesiąt kilometrów od Ośrodka Wypoczynkowego "Na Wzgórzu", w Sierpcu od ponad czterdziestu lat działa skansen (pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Wsi_Mazowieckiej), w którym można obejrzeć ponad osiemdziesiąt obiektów, takich jak zagrody chłopskie z przełomu XIX i XX wieku, zrekonstruowany dworek szlachecki, XVIII-wieczny kościół, drewniany wiatrak, ludowe rzeźby i inne eksponaty.

Niedaleko Grudziądza (około 60 km od nas), znajduje się Miasteczko Westernowe "Kansas City" (http://www.mega-park.pl/), w którym odtwarzany jest klimat dzikiego zachodu w Mexico City i wiosce indian, a na gości czekają atrakcje typu pokazy kowbojskie, różnego rodzaju inscenizacje, można również wziąć czynny udział w wielu konkurencjach zainspirowanych życiem z tamtego okresu, kupić pamiątki, skosztować kowbojskiej kuchni czy podpaść lokalemu szeryfowi i zostać poszukiwanym listem gończym.

W mniej niż godzinę samochodem można od nas dojechać do Torunia (pl.wikipedia.org/wiki/Toruń). Tu na przyjezdnych, przede wszystkim, czekają: piękna nadwiślańska starówka, o niepowtarzalnym charakterze, zabytki (m.in. Ratusz, Brama Mostowa, Katedra, Dom Mikołaja Kopernika, Kościoły, Rynki, Krzywa Wieża i Pomniki Kopernika oraz Flisaka), skansen, planetarium, muzea, knajpy oraz oczywiście pierniki! Nic dziwnego, że właśnie to miasto w Polsce jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów.

Będąc w okolicy warto również odwiedzić zamki, w Golubiu-Dobrzyniu - odległość 60 km (pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_Golubiu) i w Kwidzynie - odległość 80 km (pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_Kwidzynie) oraz dalej w województwie Kujawsko-Pomorskim - 120 km - osadę Biskupin (pl.wikipedia.org/wiki/Biskupin_stanowisko_archeologiczne).

Inne przydatne linki:
http://www.it.brodnica.pl